Dandiedinmontinterrierit

- DDT ry

 

DDT CLUB SHOW

 

DDT Club Show 2017, tuomari Juha Kares

- 27 koiraa, 3 kasvattajaryhmää, 6 paria ja 3 ”mun bestis on dandie” -paria

ROP Dariant Egypt

PU2 Zimyrs Abraca Dabra

PU3 Dato Fidem Magic Almonds

PU4 Fairmac Princemen Superior

VSP German Dandies’ Mandy

PN2 Dunadan Misakinu

PN3 Zimyrs Betty Boop

PN4 Dunadan Contralto

ROP-pentu Dariant Hero

ROP-veteraani German Dandies’ Mandy

VSP-veteraani Cassencarrie Cliffhanger

ROP-kotikoira Vip-Win’s Ceasar Confect

ROP-kasvattaja kennel Zimyrs

Tulevaisuuden Toivo: Zimyrs Di Amor

 

DDT Club Show 2016, tuomari Elena Ruskovaara

- 33 dandia, kolme kasvattajaryhmää, kuusi paria, kaksi bestis-paria

ROP Zimyrs Roxie Rose om. Ulla Frejman & Reijo Karlsson, Koskö

PN2 Dariant Mexica om. Taina Niemelä & Pekka Keränen, Vikby

PN3 German Dandies’ Mandy om. Ulla Frejman & Reijo Karlsson, Koskö

PN4 Zimyrs Yelly Belly om. Terhi Lintunen & Anna-Riikka Kivelä, Vaulammi

VSP Dariant Egypt om. Pekka Keränen, Iisalmi

PU2 Zimyrs Abraca Dabra om. Ulla Frejman & Reijo Karlsson, Koskö

PU3 Fairmac Princemen Superior om. Saija Keränen & Maritha Karlsson, Iisalmi

PU4 Varaosanenän Akseliton Ratas om. Anna-Riikka Kivelä & Leena Lehtonen, Pori

ROP-pentu Dato Fidem Magic Almonds om. Tea Kultti, Rajamäki

VSP-pentu Zimyrs Cherry Pie om. Anna-Riikka Kivelä & Ulla Frejman, Vaulammi

ROP-veteraani German Dandies’ Mandy om. Ulla Frejman & Reijo Karlsson, Koskö

VSP-veteraani Cassencarrie Cliffhanger om. Eija Makkonen & Marjo Nygård, Kajaani

ROP-kotikoira Lhurt’s Princess Of Mustards om. Anna-Riikka Kivelä, Vaulammi

ROP-kasvattaja kennel Dunadan om. Eija Makkonen & Marjo Nygård, Kajaani

Paras pari: Dariantin Dimangit (Dariant Egypt & Dariant Mexica)

Paras bestis -pari: irlanninsusikoira Tinwhistle’s Man In The Mirror & dandie Dariant Mexica, om. Taina Niemelä, Vikby

Tulevaisuuden Toivo: Zimyrs Cherry Pie

Mr Dandie Handler, tuomarit Rachel Pearce & Beverly Deacon: 5 osallistujaa, voittaja Mikko Paavola

Lapsi & Dandie, tuomarit Rachel Pearce & Beverly Deacon

  1. Otto & dandie Aapo
  2. Saana & dandie Typä
  3. Netta  & dandie Ansa

Dandie Derby: 1. Dunadan Misakinu, 2. Dariant Mexica

 

 

DDT Club Show 2015, tuomari Rachel Pearce

- 35 dandia, yksi kasvattajaryhmä, kolme paria

ROP Dariant Egypt om. Pekka Keränen & Viktoriya Gnatyuk, Iisalmi

PU2 Fairmac Princemen Superior om. Saija Keränen & Maritha Karlsson, Iisalmi

PU3 Kiti’s Band Dressed For Success om. Leena Lehtonen & Ulla Frejman, Pori

PU4 Winterway’s Geezer om. Nunnu Salonen, Klaukkala

VSP  Zimyrs Yelly Belly om. Terhi Lintunen, Anna-Riikka Kivelä & Ulla Frejman, Vaulammi

PN2 Dunadan Misakinu om. Eija Makkonen & Marjo Nygård, Kajaani

PN3 Galbaras Valanya om. Sirpa Jussila, Ylivieska

PN4 Danchester’s Me Myself N’I om. Sirpa Jussila & HanneTuomenoksa, Ylivieska

ROP-pentu Zimyrs Abraca Dabra om. Ulla Frejman & Reijo Karlsson, Koskö

VSP-pentu Zimyrs Betty Boop om. Jari & Päivi Seppälä, Pori

ROP-veteraani Dunadan Misakinu om. Eija Makkonen & Marjo Nygård, Kajaani

VSP-veteraani Winterway’s Geezer om. Nunnu Salonen, Klaukkala

ROP-kotikoira Mistoffelees vom Elsengrund om. Ulla Lehtonen, Rauma

VSP-kotikoira Zimyrs Ultimated Song om. Anna-Riikka Kivelä & Ulla Frejman, Vaulammi

ROP-kasvattaja kennel Zimyrs

Tulevaisuuden Toivo:  Zimyrs Betty Boop

Mr Dandie Handler, tuomari Rachel Pearce: 13 osallistujaa, voittaja Timo Järvinen

Lapsi & Dandie, tuomari Paavo Tervonen

  1. Netta & dandie Ansa
  2. Joona & dandie Lilli
  3. Otto  & dandie Shauna

 

 

DDT Club Show 2014, tuomari Vesa Lehtonen

- 24 dandia, kaksi kasvattajaryhmää, neljä paria

ROP Zimyrs Roxie Rose

PN2 Zimyrs Yelly Belly

PN3 Dunadan Mezzosoprano

PN4 Toftir Foxy Lady

VSP Zimyrs Xarcus Man

PU2 Fairmac Princemen Superior

PU3 Fairmac Trade Pride

PU4 Kiti's Band Dressed For Success

ROP-pentu Varaosanenän Akseliton Ratas

ROP-veteraani Toftir Foxy Lady

VSP-veteraani Winterway's Geezer

ROP-kotikoira Zimyrs Yogi Boogie

VSP-kotikoira Zimyrs Ultimated Song

ROP-kasvattaja kennel Zimyrs

Tulevaisuuden Toivo: Varaosanenän Akseliton Ratas

Mr Dandie Handler, tuomari Lorena Lotzniker: voittaja Timo Järvinen

Kunniamaininnat: paras asu Pekka Keränen, rohkein asu Paavo Tervonen, ammattimaisin esittäminen Jari Seppälä

Lapsi & Dandie, tuomari Jasmiina Savolainen

  1. Netta
  2. Tomi
  3. Otto
  4. Samu

 

 

!© Dandiedinmontinterrierit

- DDT ry