Kotisivujen yhteydessä toimiva pentuvälitys on tarkoitettu ainoastaan yhdistyksen jäsenille!

Pentuvälittäjä:

Anne Toropainen

p. 050-5857926

anne.toropainen@gmail.com

 

Ilmoitamme täällä vapaista pennuista kasvattajien antamien tietojen mukaan. Ilmoitus poistetaan kahden kuukauden jälkeen, mikäli kasvattaja ei ole aiemmin ilmoittanut ettei vapaita pentuja ole enää saatavilla, tai mikäli kasvattaja ei erikseen jatka ilmoitusaikaa.

Viimeisimmät tiedot saat joko kasvattajalta suoraan tai yhdistyksen pentuvälittäjältä.

Dandiedinmontinterrierit

- DDT ry

 

PENTUVÄLITYKSEEN ILMOITETUT PENNUT JA AIKUISET DANDIET

kuva: Hanne Tuomenoksa

Kasvattaja

Pentue

6kk sinappi narttu vapaana. Syntynyt 16.02.2018. Kuvia pyytämällä.

 

Yhteydenotot:

Kennel Danchester's

Hanne Tuomenoksa

puh. 050 4362911, kenneldanchesters@gmail.com

6kk sinappi narttu vapaana. Syntynyt 16.02.2018. Kuvia pyytämällä.

 

Yhteydenotot:

Kennel Danchester's

Hanne Tuomenoksa

puh. 050 4362911, kenneldanchesters@gmail.com

KASVATTAJIA

 

Carmilhan

Marjut Löfqvist, Puuppola - puh. 041-580 32 19, carmilhan@luukku.com

Crow River’s

Erica Lehtonen​, Naantali - puh. 040 5783113 , erica.crowrivers@gmail.com

Dana's Bengallight

Janina Fraser, 00700 Helsinki - puh. 045 6687383, fraserjanina@hotmail.com

Danchester's

Hanne Tuomenoksa, 00920 Helsinki - puh. 050-4362911, kenneldanchesters@gmail.com

Dunadan

Eija Makkonen & Marjo Nygård, Kajaani - puh. 044-5079162, 044-5079163 , dunadan@dunadandie.net

Galbaras

Tarja Löfqvist, Alvettula - puh. 040-5784718, tarjalofqvist@gmail.com

Gemelan

Leila Wikman, Alvettula - puh. 040-5287249, leilawikman@gmail.com

Kikakon

Kirsi Hurmerinta-Törnström, Tesjoki - puh. 0400-720 813, kirsihurmerinta@gmail.com

Mustget

Anne Tero, Koskenkorva - puh. 040-5185411, anne.tero@netikka.fi

Muumeliinin

Ulla Kemppainen, Lahti - puh. 050-590 2203, ulla.kemppainen@muumeliinin.fi

No Field’s

Katja Hildeen, Inkoo - puh: 040-5376862, katja.hildeen@kolumbus.fi

Solakan

Minna Repo, Pyhtää - puh. 045-2736553, minnarepo@gmail.com

Varaosanenän

Anna-Riikka Kivelä, Vaulammi - puh. 046-9096513, iitanaava@hotmail.com

Winterway's

Nunnu Salonen, Hyvinkää - puh. 050-3002650, nunnu@talvitie.org

 Zimyrs

Ulla Frejman & Reijo Karlsson, Koskö - puh. 06-3591580, zimyrs@zimyrs.com

 

!© Dandiedinmontinterrierit

- DDT ry